Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Systemy dystrybucji TV HDMI - Matryca HDMI

Jednym z najważniejszych elementów systemu audio/video jest sprzęt pozwalający przesyłać obraz i dźwięk najwyższej jakości do odbiorników telewizyjnych, wyświetlaczy czy projektorów.
W tym celu ważną rolę odgrywa matryca HDMI pozwalająca wyświetlić obraz z wybranego źródła (np. dekodera satelitarnego) do wybranego odbiornika (np. telewizora w sypialni). Matryca HDMI daje możliwość umieszczenia dekoderów, odtwarzaczy DVD/Blu Ray itp. w  jednym miejscu (zazwyczaj jest to szafa rackowa w której zamontowany jest cały osprzęt AV).
Matryce zwykle dostępne są w następujących konfiguracjach: 4x4, 6x6, 8x8 i większe.

  • Matryca 4x4:na czterech telewizorach lub wyświetlaczach mamy do dyspozycji cztery źródła AV (mogą to być: dekoder Polsat 1, dekoder Polsat 2, Blu Ray Disc player, Apple TV). Źródła te mogą być wyświetlane na każdym z telewizorów/wyświetlaczy niezależnie.
  • Matryca 6x6:na sześciu telewizorach lub wyświetlaczach mamy do dyspozycji sześć źródeł AV (mogą to być: dekoder Polsat 1, dekoder Polsat 2, Blu Ray Disc player, Nas Drive w wyjściem HDMI, KODI, Apple TV). Źródła te mogą być wyświetlane na każdym z telewizorów/wyświetlaczy niezależnie.
  • Matryca 8x8na ośmiu telewizorach lub wyświetlaczach mamy do dyspozycji osiem źródeł AV (mogą to być: dekoder Polsat 1, dekoder Polsat 2, dekoder Polsat 3, Blu Ray Disc player, Nas Drive w wyjściem HDMI, KODI, Apple TV, komputer PC). Źródła te mogą być wyświetlane na każdym z telewizorów/wyświetlaczy niezależnie.

W większości zastosowań domowych wystarczająca konfiguracj to 4x4, choć zdarzają się sytuacje, zwłaszcza w przypadku większych projektów, kiedy konfiguracja 4x4 nie spełnia wymagań i potrzeba użycia matrycy 6x6 lub 8x8 jest uzasadniona.

 

Przykładowe zastosowania matrycy 4x4

Integra AV jest certyfikowanym instalatorem produktów firm PulseEight oraz KeyDigital.

Integraav

Integra AV Rafał Cholewa
Ul. Parkowa 15
47-133 Jemielnica
Polska
NIP 7561731905
REGON 366533595telefon kontaktowy
601333261


formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami w naszej ofercie.
Zapisz się do newslettera.
Copyright 2019 - wszelkie prawa zastrzeżone - realizacja: MEETMEDIA